O muzyce elektronicznej ogólnieEqualizerJarre

Dyskusje, informacje o muzyce elektronicznej w nieco szerszym rozumieniu.

Moderatorzy: monsoon, fantomasz, radek tymecki

Autor tematu
mirror
Stary wyga
Jestem muzykiem: Nie wiem
Status: Offline

EqualizerJarre

Post #116414 autor: mirror » 16 kwie 2020, 11:30

Jeśli w złym dziale to przepraszam. Otóż wracam do elektroniki Jarre itp. Posiadam radioodbiornik Ślązak do którego podłączam telefony, tablety. Jasiek brzmi dobrze, jednak jest jeszcze equalizer w Spotify i jak go ustawić by dźwięk był dopasowany do Jaśka? Pytam, gdyż jest coś takiego w Spotify i mnie zaciekawiło. Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż każdy telefon tablet ma inną jakość dźwięku, brzmienie. Czy ma znaczenie, kory telefon/tablet podłącze do Ślązaka? Z góry dziękuję za pomoc.
Wielbię el muzykę. :D

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

TEST
Awatar użytkownika

greenocean
Doświadczony
Jestem muzykiem: Tak
Kontaktowanie:

Post #116417 autor: greenocean » 18 kwie 2020, 4:14

Ślązak posiada głośnik szerokopasmowy tonsil GD 10-16/5/2 (4 Ohm), pasmo przenoszenia samego głośnika to od około 100 Hz do 10000 Hz, a więc w sam raz do pasma głosu "radyjkowego". Obudowa radioodbiornika "podbija" pasmo akustycznie i daje wrażenie większej "głębi", no ale nie ma takich czarów ani cudownego equalizera, który podbije Ci basy w zakresie od 50-100 Hz, bo musiałabyś mieć zamontowany lepszy głośnik w środku (o szerszym paśmie przenoszenia, z zachowaniem wymiarów i impedancji, trudna sprawa...).

Jeśli nie potrzebujesz zestawu Hi-Fi, to poluj cenowo na tani, ale dobry (używany) sprzęt do odtwarzania muzyki, który realnie odtworzy pasmo od +,- 40/50/60 Hz - 13/15 kHz. Dla "zwykłego ucha" taki zakres jest w sam raz a Jarre zabrzmi właściwie bez "poprawiaczy brzmienia". "Ślązak" brzmi miło, tak "kuchennie", możesz spróbować akustycznie "pomóc" radioodbiornikowi we wzmocnieniu tonów niskich, ustawiając go w rogu pomieszczenia.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Autor tematu
mirror
Stary wyga
Jestem muzykiem: Nie wiem

Post #116418 autor: mirror » 19 kwie 2020, 13:00

Dziękuję. Dżwięk mi nie przeszkadza, po prostu w Spotify jest equalizer i mnie zaciekawiło.
Wielbię el muzykę. :D

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Awatar użytkownika

greenocean
Doświadczony
Jestem muzykiem: Tak
Kontaktowanie:

Post #116421 autor: greenocean » 20 kwie 2020, 4:07

Spoko ;) Twój głośniczek jest przystosowany do pasma głosu ludzkiego i w tym zakresie możesz regulować barwę suwakiem wbudowanym w radio. Dodatkowym equalizerem możesz wytłumić lub podbić jedynie tony średnie (w telefonie lub tablecie), ale w radio nie uzyskasz tonów wyższych niż 12 kHz (bardzo wysokich dźwięków) i niższych niż 90 Hz (basów), bo głośnik ich nie przetworzy. Spróbować możesz, ale sama się przekonasz, że lepiej zostawić jak jest.

Link:
BBcode:
HTML:
Ukryj linki do posta
Pokaż linki do posta

Wróć do „O muzyce elektronicznej ogólnie”